top of page

לילה בעיר הבירה - תערוכות חדשות

בחמישי האחרון הוזמנתי לירושלים לפגישות מרגשות. על הדרך החלטתי להגיע לשתי פתיחות של תערוכות צילום ולבית הנסן - שם מוצגים האיורים המדהימים של עינת צרפתי.


הפגישה הראשונה שלי היתה עם הצלמת המוכשרת דנה בר סימן טוב, אשר עד לא מזמן הציגה תערוכת צילומים שצילמה לאורך השנים בבית קפה ליבא. היכרנו לפני שנתיים בסדנת צילום מחול של עיריית ירושלים בשיתוף בית יעל. דנה מצלמת כנסים, מופעים וגם אירועי בוטיק.
ישבנו בבית קפה "מטאפורה" בסמטה מהממת ברחוב יפו. תוכלו למצוא אותה כאן

https://www.facebook.com/dana.shragaiמשם המשכתי לפגישה עם הסופרת המקסימה טליה שגיב. את טליה היכרתי רק על דפי הפייסבוק, כשהצגתי את צילומי הסבתות שלי ואת הסיפור המשפחתי שלי - שני צדדים של משפחה שהעדיפו להימנע זה מזה. כתבו לי על הפוסט שיש ספר שעוסק בנושא, וטליה שראתה את התגובה וכתבה את הספר הזה שנקרא "חצי - חצי" הזמינה אותי להיפגש ולקבל עותק. עברה שנה מאז.. והנה הצלחנו!!! היתה שיחה מרתקת! טליה שהיא חצי פרסיה וחצי גרמניה החליטה לכתוב אותו בדקוטורט שלה וזה בעצם ספר מחקרי.. אני מחכה כבר לקרוא אותו!

על הספר "חצי חצי" תוכלו לשמוע כאן:טליה סיפרה לי שמאז שהספר יצא עבר עשור (!) ועדיין אנשים פונים אליה בעקבותיו.. אולי נצליח לשכנע אותה להוציא לו ספר המשך..?

קיבלתי ממנה במתנה לחג גם את ספרה החדש שיצא לפני חודשיים "אתם המציאות עכשיו"זהו סיפורן של חמש דמויות, חלקן פרי דמיונה וחלקן משלב סיפורים מעולמה ומחייה של טליה. על הכריכה עבודתה המדהימה של תמר לב-און. לשיחה הצטרפה גם האמנית לימור כהן חברתי, שהיא פרסיה וחלק מעבודותיה עוסקות במשפחה.

לכל הספרים של טליה - היכנסו לכאן.


אחרי חיבוקים המשכנו לתערוכה מהממת ביופייה - "ההפלגה אל שומקום" של עינת צרפתי בבית הנסן.

התערוכה מוצגת כאיור אחד ארוך ובו המוני פרטים וחלוקה לאזורים ולנושאים.


כמה פרטים שתפסו את עיני


עינת צרפתי מביאה אלינו איורים אליהם היא צוללת בו בזמן שהיא בוראת אותם. זוהי צלילה אל עומק התודעה, שלה, שלנו.. מזמינה אתכם לצלול שם.. זה מרתק. היצירה היא למעשה חיבור חדש של יצירות קודמות וחדשות מעשור אחרון של עשייה.


לאחר הפוגה של קפה ועוגה בדירה המהממת הזאת, יצאנו לפתיחה של התערוכה בביתא.


התערוכה "שכבות מקבילות" בביתא הנה אסופה של 41 אמנים, אשר אצרו ועצרו רגעים בזמן. כל הדימויים בתערוכה נוצרו בעזרת צילום אנלוגי. פנזין פונקטום אחראי על בחירת הצילומים והם למעשה לקוחים מתוך הגליון החמישי המודפס שלו - #אוטופיה.החלל מקסים, לא גדול, והאוצרות של אתי נמיר יפייפיה ופורצת את גבולות החשיבה שלנו על מה היא תערוכה ומה ניתן לעשות במרחב הנתון בידנו.
בהחלט שווה להגיע! הצילומים מרתקים ופותחים מימד חשיבה מעמיק על זמן, מרחב ומציאות מקבילה במימד אחר.


משם המשכנו לפתיחה נוספת של תערוכה + מופע של "הפיראטיות הפיראטיות" ברחוב אחד העם 3. מאיה משל המוכשרת צילמה את קולקטיב המוסיקה הירושלמי בבית מלון הנשיא לשעבר אשר עמד נטוש במשך עשרות שנים עד שלאחרונה הפך לבית מיזמים חברתיים ותרבותיים ביוזמת עמותת "המיזם החברתי". כבר סיבה למסיבה :)


הגענו באמצע המופע, כשברקע תלויים הצילומים היפיפיים של מאיה.


מאיה משל מציגה במגזין הארץ סדרה של צילומים יפיפיים של משפחתה בנדודים בחו"ל, אותו תוכלו לראות כאן - הסודות הטמונים בבתים של אחרים.

ניתן לעקוב אחריה בפייסבוק שלה - מאיה משל. תודו לי אח"כ.


כמובן שלא פספסנו סיבוב לילי בשוק של מחנה יהודה התוסס.

ועד לפעם הבאה..

שנה טובה!


Commentaires


bottom of page